HAKKIMIZDA

” B İ G A T “ soyadı, aile büyüklerinin beyanlarına göre, ” sabırlı ve kendine hakim “ anlamına gelmektedir.

Bigat Avukatlık Bürosu, ailesinin her jenerasyonunda hukukçu olan, Av. Şevket Güney BİGAT tarafından yönetilmektedir.

Bigat Avukatlık Bürosu, İstanbul Anadolu Yakası’nda, Ülkemizin büyük bir hukuk merkezi ve Dünya’nın en büyük adliyesinin olduğu, Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Anadolu Adalet Sarayı ve Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin bulunduğu, İstanbul’un Kartal İlçesindedir.

Büromuzda, diğer hukuk branşlarının yanında, ağırlıklı olarak “İş Hukuku” ve “Sosyal Güvenlik Hukuku” ile ilgili davalar üzerinde, avukatlık hizmeti ve hukuki danışmanlık verilmektedir.

Büromuzda, kişilere yönelik olarak Avukatlık hizmetlerinin yanısıra, kurumlara, kurumsallaşma sürecindeki ve kurumsallaşmış şirketlere yönelik olarak, hukuksal danışmanlık, dava süreçleri ve icra takipleri ve raporlamaları ile ilgili avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Şirketlere, ağırlıklı olarak iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku ile ilgili düzenli eğitimler de verilmektedir.

Büromuzda, ağırlıklı olarak iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku dışında, büromuzda aile hukuku (boşanma vs.), ceza hukuku, ticaret hukuku, icra-iflas hukuku, idare hukuku, gayrimenkule (taşınmazlara) ilişkin davalar, tazminat davaları, alacak davaları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AHİM) davaları, uluslararası hukuk ve sözleşmeler, konularında hukuki danışmanlık ve dava takipleri üzerinde çalışılmaktadır.

Büromuz, bilgisayar ve teknik donanım, merkezi konumu ve konusunda hem uygulama, hem de akademik alanda birçok ihtiyaca cevap verebilecek yeterliliktedir.

Büromuz, hukuki meselelerde, uygulama ve doktrine önem veren geniş ve güncel bir kütüphaneye sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir